Ημερίδα ενημέρωσης του έργου 'Ανοικτά Ψηφιακά Μαθήματα στο ΠΑΜΑΚ - Opencourses' - Τετάρτη 17/9/2014, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Ημερίδα Ανοιχτών Μαθημάτων στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Με την έναρξη του νέου Ακαδημαϊκού έτους, η ομάδα ανάπτυξης του έργου «Ανοικτά Ψηφιακά Μαθήματα στο ΠΑΜΑΚ», θα παρουσιάσει την Τετάρτη 17 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11:00 π.μ. στην Αίθουσα Συνεδρίων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας στον 1ο όροφο του κτηρίου ΓΔ, την πρόοδο και προοπτικές του έργου.

Στόχοι του προγράμματος είναι η προώθηση της γνώσης που παράγεται στο Πανεπιστήμιο στο ευρύ κοινό, η αμεσότερη επικοινωνία του Ακαδημαϊκού Ιδρύματος με την κοινωνία και να αποτελέσει το Πανεπιστήμιό Μακεδονίας πρωτοπόρο στο νέο διεθνές περιβάλλον ελεύθερης πρόσβασης σε Ανοικτά Ψηφιακά Μαθήματα.

Υλικό από την Ημερίδα

Σύνδεσμοι Δημοσιότητας